ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Hokejbalisté Kladna se vrátili na hřiště a odstartovali trénink na Český pohár

Úterý, 5. května 2020 08:00

V pondělí vpodvečer vyběhli hokejbalisté Kladna po téměř dvou měsících na svoje domácí hřiště, aby se znovu vrhli do společného tréninku. Svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece se zařídili podle aktuálních opatření vlády a ve dvou skupinách po deseti hráčích začali opět nabírat kondici.

Hokejbalisté Kladna se vrátili na hřiště a odstartovali trénink na Český pohár (Ilustrační foto: KL)

 „To, co jsme nabrali přes zimu, jsme během této pauzy ztratili,“ vysvětloval kladenský trenér, který připravuje svůj tým na chystaný Pohár k 30. výročí ČMSHb.

Hokejbalová sezona byla nejprve přerušena, posléze se ale kvůli koronavirové nákaze dočkala úplného anulování. První příčku v té době okupovalo Kladno, které mělo opět jen ty nejvyšší ambice. „Samozřejmě je to škoda. Mužstvo mělo sílu a hodně kvalitně natrénovalo v zimní přípravě, kdy jsme byli na horách. Zdraví je ale přednější,“ vrátil se k zrušenému extraligovému ročníku trenér Drahomír Kadlec. Toho mrzí mimo jiné i to, že kvalitní příprava přišla kvůli dlouhému tréninkovému výpadku vniveč.

„Potřebujeme trénovat kondici. Ve čtyřech trénincích ji budeme oživovat a až pak si vezmeme do rukou hokejky,“ vysvětloval Kadlec po prvním tréninku svého týmu po vynucené přestávce. Sportovní areály města Kladna hokejbalistům povolily vstup na hřiště, a tak se mohlo v pondělí znovu začít! Stále však v omezeném režimu. „Udělali jsme dvě skupiny po deseti lidech a každá trénovala pětačtyřicet minut. Jeden trenér je vždycky na tribuně, abychom dodržovali odstupy,“ popisuje Kadlec.

Kladeňáci se po anulování extraligy zaměřili na Český pohár, který by se díky postupnému uvolňování opatření měl uskutečnit. Kluby se mohou přihlašovat do 6. května, přičemž samotná soutěž by mohla odstartovat 23. května a končila by 6. července. „Pojedeme tam s tím, že se budeme chtít dostat co nejdál,“ má jasno kladenský kouč.

Autor: (fa)