ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladno bude hostit první atletický mítink reprezentantů

Úterý, 5. května 2020 07:20

Už 1. června bude atletům poprvé po příchodu koronavirové pandemie povoleno změřit síly. Iniciativa „Spolu na startu“ totiž právě ten den odstartuje novou atletickou sezonu. Reprezentanti konkrétně začnou mítinkem, který se uskuteční na kladenském Sletišti. Sportovní klání bude vysílat v přímém přenosu Česká televize.

Kladno bude hostit první atletický mítink reprezentantů (Ilustrační foto: KL)

Kromě kladenského mítinku, na kterém se představí špička české atletiky v podobě oštěpařky Barbory Špotákové, koulaře Tomáše Staňka nebo běžce Pavla Masláka, se bude v první červnový den konat ještě nejméně 99 dalších závodů. Ty však budou věnovány kategoriím dětí a mládeže. Dospělé reprezentanty by mělo v červnu čekat celkem šest závodů, Kladno bude jejich vůbec první zastávkou!

Start atletické sezony ovlivnila jako veškerý život epidemie viru COVID-19, která do velké míry upravila podobu chystaného mítinku. Na základě rozhodnutí vlády se smí začít konat sportovní akce teprve 25. května a zatím jen s omezením na padesát účastníků. Přestože toto číslo se možná ještě zvýší, pořadatelé zatím počítají s tím, že na Sletišti se sejde padesát osob. „Atleti chtějí závodit co nejdříve a atletický svaz našel možnost, jak závody zajistit i s omezeným počtem padesáti osob. Svazových mikromítinků bude v průběhu června šest s účastí české atletické špičky na různých místech České republiky,“ uvedl v tiskové zprávě předseda svazu Libor Varhaník.

Divákům, kteří mítinku na místě nebudou moci přihlížet, nabídne pohled do atletických drah v přímém přenosu alespoň Česká televize. K vidění budou nejméně tři disciplíny, konkrétně ženský oštěp, mužská koule a běh na 300 metrů mužů. „Moc se těším na první závody, i když budou v omezeném režimu. Myslím, že závod je prostě vždy jiný než trénink,“ uvedla pro ČTK světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka Špotáková. Ta spolu s Maslákem a Staňkem svoji účast na mítinku už potvrdila.

Atletické dění se však v první červnový den nerozeběhne jen na Kladně. Atletikou zároveň ožije i zbytek republiky, kde odstartují soutěže mládeže. „1. června do toho jdeme společně na minimálně 100 atletických stadionech pod heslem Spolu na startu. Vyzýváme tak kraje i oddíly a kluby, aby se do iniciativy zapojily. V průběhu víkendu jsme sondovali zájem o první – symbolicky společné – závody a podle ohlasů bude enormní,“ řekl Varhaník. Jednotlivá závodiště se spolu spojí alespoň prostřednictvím sociálních sítí, videí a fotografií.

Autor: (fa)