ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Děti ve školkách nebudou muset nosit roušky

Úterý, 5. května 2020 07:00

Ministerstvo zdravotnictví vydalo poslední dubnový den nové mimořádné opatření. Z něj vyplývá, že děti do sedmi let v mateřských školách a jiných dětských skupinách nebudou mít povinnost zakrývat si dýchací cesty rouškami.

Děti ve školkách nebudou muset nosit roušky (Ilustrační foto: Oblastní nemocnice Kladno)

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví rozšiřuje dosud platné výjimky z povinnosti nošení roušek, které se týkaly dětí do dvou let, osob se závažnými poruchami autistického spektra, osob v uzavřeném vozidle (jsou-li všechny členy společné domácnosti) a řidičů ve veřejné dopravě, kteří jsou sami v uzavřené kabině oddělené od prostoru určeného pro přepravu osob.

Nově mají výjimku také děti ve věku do sedmi let, které tráví čas v prostorách mateřských škol a jiných dětských skupin a také například osoby s poruchou intelektu, jejichž aktuální duševní stav neumožňuje dodržování nařízení nosit roušky.

Pro všechny ostatní, kteří do výjimek nespadají, nadále platí povinnost nosit pokrývku úst a nosu, jako je například respirátor, rouška či šátek, aby se zabránilo šíření kapének s viry. „Toto opatření zůstává jedním z důležitých předpokladů zamezení šíření koronaviru na území České republiky. Nejčastějšími cestami, kudy vir vniká do lidského těla, jsou právě sliznice, tedy ústa, nos a také oči. Proto je třeba stále chránit sebe a své okolí používáním ochrany dýchacích cest. Je to to nejmenší, co můžeme udělat,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Autor: (red)