ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Středočeští policisté dostanou od kraje vůz pro kontrolu hmotnosti a rozměrů nákladních aut

Úterý, 5. května 2020 07:50

Rada Středočeského kraje schválila darovací smlouvu, na jejímž základě předá Středočeský kraj Krajskému ředitelství policie speciálně upravený vůz, který umožní vážení nákladních automobilů, měření jejich rozměrů a dodržování sociálních předpisů řidiči. Půjde o Mercedes-Benz Sprinter v pořizovací hodnotě 5 991 360 korun a ve službách policie to bude už druhé podobně vybavené auto.

Středočeští policisté dostanou od kraje vůz pro kontrolu hmotnosti a rozměrů nákladních aut (Ilustrační foto: PČR)

„Přetížené nákladní automobily jsou jedním z největších ničitelů vozovek. Pro Středočeský kraj, kterým prochází řada tranzitních tras, je nutné v co největší míře kontrolovat dodržování platných předpisů dopravci. Náklady na pořízení speciálně vybaveného auta se kraji mnohonásobně vrátí v investicích do oprav silnic,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová a dodává: „Všichni silničáři vám potvrdí, že jeden přetížený kamion zničí silnici víc než 10 tisíc osobních automobilů, které by po stejné komunikaci projeli.

Středočeský kraj v posledních letech investuje miliardy korun na to, aby zlepšil stav dopravních komunikací v regionu. „Ve správě máme 8650 kilometrů silnic druhé a třetí třídy, což je zdaleka nejvíce ze všech krajů. Zdědili jsme dluh na silnicích, jenž má kořeny už před rokem 1989, v řádu mnoha desítek miliard korun. Díky investicím do rekonstrukcí se nám ho daří postupně snižovat. Je ale důležité, abychom zároveň v maximální míře předcházeli devastaci silnic, kterou mají na svědomí někteří nezodpovědní kamionoví přepravci,“ uzavřela Jermanová.

Autor: Helena Frintová