Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Čarodějnické rejdění proběhlo ve Středočeském kraji poklidně

Pondělí, 4. května 2020 07:00

Letošní pálení čarodějnic bylo po celém Středočeském kraji poklidné. Příčinou byl zcela jistě vyhlášený nouzový stav a zákaz shromažďování na území celé České republiky. I tak hasiči před ohni varovali kvůli suchu a lidé se zachovali, až na drobné výjimky, zodpovědně.

Čarodějnické rejdění proběhlo ve Středočeském kraji poklidně (Ilustrační foto: KL)

Hasiči před poslední dubnovou nocí vzhledem k velkému suchu apelovali na veřejnost, aby případné pálení čarodějnic důkladně zajistili, aby nedošlo k nežádoucímu požáru.

Lidé, až na několik výjimek, respektovali doporučení hasičů a zachovali se velmi zodpovědně. Pouze ve čtyřech případech museli požárníci oheň po spálených čarodějnicích dohašovat, aby zabránili nekontrolovatelnému rozšíření požáru.

„Hasiči v období od 19. hodiny do prvomájové sedmé hodiny ranní vyjížděli ke čtyřiadvaceti událostem, z toho k 15 ohlášeným požárům. U devíti z nich se ukázalo, že jde o pálení, které mají lidé zodpovědně pod kontrolou a nehrozí nežádoucí rozhoření, takže byly překlasifikovány na planý poplach nebo technickou pomoc. Hasiči přítomné osoby pouze poučili a vrátili se na své základny,“ uvedla mluvčí hasičů Tereza Fliegerová a dodala: „Můžeme konstatovat, že ve Středočeském kraji za poslední roky lidé přistupují k pálení čarodějnic odpovědně a díky tomu nedochází v takové míře k požárům.“

Autor: (kh)