ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V Kladně prochází rozsáhlou rekonstrukcí ulice Holandská

Pátek, 1. května 2020 09:30

V Holandské ulici v Kladně se intenzivně pracuje na nových chodnících, úpravě zeleně a prostor kolem bytového domu. Odstraněny byly nevzhledné betonové opěrné stěny a přibyla parkovací místa. Cena, kterou za rekonstrukci Kladno zaplatí, je více než pět milionů korun.

V Kladně prochází rozsáhlou rekonstrukcí ulice Holandská (Foto: KL)

„Město tak vychází vstříc místním obyvatelům, kteří po vzoru úprav v ulici Švýcarská z roku 2018 radnici požádali o podobné úpravy svého okolí. Součástí rekonstrukce bylo odstranění betonových opěrných stěn, které byly původní součástí vnitrobloku. Místo nich zde budou vysazeny stromy a celkově upravena zelená plocha kolem domu, nový povrch bude mít i chodník ve vnitrobloku až ke škole. Opravou procházejí chodníky a komunikace, stejně tak i schody k jednotlivým vchodům domu,“ řekl primátor Dan Jiránek a dodal: “Doplněna jsou samozřejmě také tolik chybějící parkovací místa. Po skončení stavebních prací budou řešeny sadové úpravy s doplněním vzrostlých stromů, keřových a travnatých ploch v nově vymezených plochách zeleně.“

„Prostor vnitrobloků bytových domů plánujeme revitalizovat i nadále. Předpokládaná druhá etapa bude zahrnovat návrh úprav vnitrobloku, vymezeného ulicemi Švédská, Norská a Holandská. Plánují se opravy chodníků, nová parková úprava prostoru, doplněná menším prostorem pro dětské sportovní aktivity,“ doplnil radní pro rozvoj Lukáš Hanes.

Autor: (red)