ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Dánská továrna LEGO poslala štíty českým zdravotníkům

Čtvrtek, 30. dubna 2020 07:30

Dánská pobočka společnosti LEGO nyní kromě stavebnic vyrábí také ochranné štíty. Ty rozesílá nejen ke svým zdravotníkům, ale část z nich dorazila i do České republiky. Do výroby držáků na štíty se zapojili i zaměstnanci české pobočky LEGO.

Dánská továrna LEGO poslala štíty českým zdravotníkům (Foto: LEGO Kladno)

Českým zdravotníkům věnoval dánský výrobce dětských stavebnic v minulém týdnu celkem 7500 ochranných obličejových štítů. Dánská továrna je nyní může vyrábět díky novým lisovacím formám, který navrhli i vyrobili dánští zaměstnanci.

Do výroby držáků na štíty se zapojili také čeští zaměstnanci, kteří je vyrábí pomocí svých domácích 3D tiskáren.

„Pro nás ve společnosti LEGO je zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců na prvním místě. Jsem ráda, že kromě přísných hygienických opatření, která jsme zavedli v kladenské továrně, můžeme jako firma pomoci i těm, kteří chrání nás všechny v první linii, českým zdravotníkům,“ říká generální ředitelka kladenské LEGO továrny Janet Kroes a dodala: „Všechny držáky štítů byly samozřejmě pečlivě kontrolovány a distribuovány externím partnerem. Naši zaměstnanci dohromady vyrobili přibližně 1 300 držáků na štíty. Bylo skvělé sledovat nadšení, s jakým se kolegové zapojili do podpory českých zdravotníků.“

Dánská továrna LEGO poslala štíty českým zdravotníkům (Foto: LEGO Kladno)

Autor: (kh)