ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

VIDEO: Na Kladensku ujížděl motorkář před policisty, skončil v poutech

Čtvrtek, 30. dubna 2020 07:50

Motorkář se chtěl vyhnout policejní kontrole. A také dobře věděl proč. Jeho stroj nebyl totiž registrován a on sám měl platný zákaz řízení. Mužům zákona neujel a skončil v poutech.K divoké honičce policistů, kteří svým vozem pronásledovali motorkáře, došlo na silnicích Kladenska minulý týden v pátek. Čtyřiadvacetiletý muž se chtěl vyhnout silniční kontrole a rozhodl se, že když za svůj stroj pořádně vezme, podaří se mu ujet. To se ovšem spletl.  

„Na křižovatce poblíž obce Třebíz, si policejní hlídka všimla motocyklu, u kterého nebyl úplně v pořádku technický stav. Rozhodla se proto muže na motorce předepsaným způsobem zastavit, a proto se za ním vydala. Muž ale značně znejistěl a místo, aby reagoval na pokyn policistů zastavením, naopak se rozjel ještě víc a začal policistům ujíždět směrem na obec Klobuky. Následně pak odbočil na účelovou komunikaci podél silnice l/7 směrem na Slaný, kde zhruba po pěti stech metrech jízdy motorku položil a před policisty utekl do odvodňovacího kanálu,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková a dodala: „Policisté jej doběhli a vzhledem k tomu, že se motorkář dostal sám do pasti a měl minimální manévrovací prostor policistům zmizet, odvodňovací kanál opustil a policistům se vzdal. Následně skončil v poutech a po provedené negativní dechové zkoušce byl převezen na Obvodní oddělení ve Slaném.“

Policejním šetřením se ukázalo, že muž má platný zákaz řízení, a to až do srpna roku 2023. Dále bylo zjištěno, že motocykl Yamaha, na kterém muž ujížděl, nemá platnou registraci. Za toto jednání nyní výtečníkovi hrozí až dva roky za mřížemi.

Autor: (mv)