Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Pomozte Zooparku Zájezd, můžete přispět na transparentní účet

Středa, 29. dubna 2020 07:50

Rodinný zoopark Zájezd velmi citelně pocítil přísná vládní opatření. Naštěstí mohl v pondělí konečně otevřít své brány pro návštěvníky. I tak jsou ale jeho ztráty velmi vysoké. Přispět na jeho provoz tak můžete nejen zakoupením vstupného, ale také zasláním příspěvku na transparentní účet.

Pomozte Zooparku Zájezd, můžete přispět na transparentní účet (Foto: KL)

Pro malé zoologické zahrady, mezi které patří i rodinný Zoopark Zájezd, měly přísné vládní restrikce málem fatální následky. Ze dne nad přišly o výdělky ze vstupného, které jsou pro ně existenčně důležité.

Epidemie koronaviru ale v lidech zvedla velkou vlnu solidarity a někdo si například kupoval vstupné předem, které využije, jakmile bude zoo opět přístupná. Někteří chtěli pomáhat i jiným způsobem a svou oblíbenou zoo podpořit ještě více. A právě proto byl zřízen transparentní účet, na který můžete posílat libovolnou částku, a pomoci malé rodinné zoo přežít těžké období.

Transparentní účet nalezente ZDE:.

„Děkujeme vám za obrovskou podporu, kterou nám vyjadřujete! Velmi si vaší podpory vážíme, každá koruna má pro nás smysl a pomáhá nám plnit misky zvířatům,“ uvádí zoopark na svém facebookovém profilu.

Zoopark Zájezd se nachází ve stejnojmenné vesnici mezi Kladnem a Prahou, hned vedle Okoře. Chovají tam přes 100 druhů exotických a domácích zvířat. Pyšní se největší veřejně přístupnou kolekcí chameleonů na světě. Těšit se můžete na šest druhů lemurů a drápkaté opičky, velbloudici Áju, lamy, surikaty, karakaly, rysy ostrovidy včetně známého Blonďáka. Nejen pro děti zde mají otevřený kontaktní koutek s domácími zvířaty včetně Ušákova s největším druhem králíků na světě.

Autor: (kh)