ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Čarodějnice se letos pálit nebudou nikde, ani na Sletišti

Středa, 29. dubna 2020 07:20

Poslední dubnový podvečer patří tradičně těm, kteří se rozhodnou, po vzoru lidových pověr a obyčejů, upálit čarodějnice a ochránit tak sebe a svůj příbytek před nekalými rejdy zlých sil. To ovšem letos neplatí. Hasiči vydali nařízení, ve kterém informují občany o tom, aby tento zvyk odložili na klidnější období.

Čarodějnice se letos pálit nebudou nikde, ani na Sletišti (Ilustrační foto: KL)

„V souvislosti s aktuálními povětrnostními podmínkami se město Kladno připojuje k doporučení hasičů – pálení čarodějnic odložit. Jedním z důvodů je dlouhodobé sucho, které zvyšuje pravděpodobnost vzniku a šíření požárů a druhým jsou platná opatření v rámci nouzového stavu. Ani v areálu Sletiště se každoroční vatra nerozhoří,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek.

„Po dobu vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky je nutné zasahující jednotky hasičů udržet v plné akceschopnosti pro případ akutní potřeby obyvatelům. Výjezdy spojené s kontrolami a dohašováním ohnišť, likvidací rozšířených požárů z ohnišť, popálenými osobami a podobně značně omezují dostupnost a akceschopnost jednotek,“ sdělil krajský vyšetřovatel požárů Libor Pospíšil.

„V souvislosti s aktuálními povětrnostními podmínkami navyšujícími pravděpodobnost vzniku a šíření požáru v přírodních porostech a lesních půdách a s přihlédnutím k aktuálním krizovým opatřením v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem, neshledává Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje žádná přijatá opatření proti vzniku a šíření požáru jako bezpečně dostačující a účinná,“ doplnil Libor Pospíšil.

Autor: (red)