ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Zápach v kontrolovaném autě upozornil policisty v Kladně na drogy

Středa, 29. dubna 2020 08:00

Během běžné silniční kontroly objevili kladenští policisté v autě drogy. Ačkoliv veškeré kontroly na přítomnost drog byly negativní, policisty na ně upozornil silný zápach. Suché rostliny, krystalické látky a léky nakonec objevili v zavazadle spolujezdce.

Zápach v kontrolovaném autě upozornil policisty v Kladně na drogy (Ilustrační foto: KL)

Hlídková služba zastavila k silniční kontrole golf, jedoucí po Unhošťské ulici směrem na Velké Přítočno. U řidiče provedli běžnou kontrolu dokladů a podrobili ho také dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a také drog, která vyšla s negativními výsledky.

Policisté však byli ve střehu. „Vzhledem k tomu, že ve vozidle byly značně cítit omamné látky, byla provedena kontrola dopravního prostředku, která byla taktéž negativní,“ popisuje postup policistů mluvčí Jana Šteinerová.

Hlídka se nakonec rozhodla zkontrolovat také celou posádku vozidla, totožnost jim museli prokázat i dva spolujezdci, osmnáctiletý muž z Olomouce a stejně stará žena. Ukázalo se, že zápach drog je cítit ze zavazadla mladého spolujezdce.

„Na policejní výzvu podezřelý mladík předložil své zavazadlo, kde byl nalezen igelitový sáček se suchou rostlinou, několik krabiček se sypkou krystalickou látkou, dále krabičky s léčivy, dvě malé lahvičky s roztokem neznámé látky a ampule s neznámým obsahem“ uvedla mluvčí Šteinerová a dodala, že všechny tyto věci byly předány k odborné expertíze.

Mladík byl následně převezen na policejní služebnu k prvotnímu šetření, je podezřelý z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Autor: (kh)