Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Včera se v Kladně otevřela Středočeská knihovna, dnes i městská

Úterý, 28. dubna 2020 07:50

Po uvolnění opatření proti šíření koronaviru zahájily knihovny své znovuotevření. V pondělí jste se již dostali do Středočeské vědecké knihovny, dnes jsou otevřeny i ty městské na Sítné, v Rozdělově i Švermově. Vše se odehrává za přísných hygienických podmínek.

Včera se v Kladně otevřela Středočeská knihovna, dnes i městská (Foto: KL)

Pro Středočeskou vědeckou knihovnu je stěžejní znovuobnovení výpůjčního režimu. Obnovena je i možnost elektronického objednávání výpůjček. Vypůjčené tituly je ideální vracet prostřednictvím biblioboxu. Vrácené knihy budou uloženy na 4-5 dnů do nově zřízeného meziskladu. Tam budou dvakrát dezinfikovány ozónem a poté zařazeny zpět do fondu. Opožděné vracení výpůjček bude Středočeská vědecká knihovna znovu účtovat od 1. června letošního roku.

Veškerý výpůjční provoz se bude do odvolání odehrávat v parteru hlavní budovy. Čítárna, studovna, volný výběr a přístup na internet budou zprovozněny až podle vývoje situace.

Městská knihovna je v provozu od dnešního dne. Ovšem za omezeného provozu a zvláštního režimu. Nošení roušek snad není ani zapotřebí připomínat. Zaměstnanci knihovny navíc budou používat rukavice. Při vstupu do knihovny si její návštěvníci musí vydezinfikovat ruce připravenou dezinfekcí. Vstup čtenářů do jednotlivých oddělení je omezen na pět osob. V knihovně i před ní musí čtenáři dodržovat dvoumetrové odstupy. Plynulý pohyb a regulaci zajistí zaměstnanec knihovny. Vrácené dokumenty budou dezinfikovány a umístěny do karantény na 48 hodin. Pobyt uživatele v knihovně je omezen na maximální dobu 20 minut.

Knihovna svým čtenářům doporučuje využívat systém objednávek dokumentů přes on-line katalog s možností přednostního vyzvednutí v předem domluveném čase. Návštěvníci knihovny, kteří jsou bez přístupu k internetu, mohou každou středu od 9.00 do 11.00 hodin uskutečnit telefonickou objednávku knih s možností dohodnout si čas na vyzvednutí. Městská knihovna i nadále provozuje donáškovou službu. Všechny výpůjčky jsou prodlouženy do 30. června letošního roku.

Provozní doba Městské knihovny Kladno na Sítné:

Pondělí a úterý, čtvrtek a pátek od 8.30-12.00 hodin a od 13.00-17.00 hodin.

Půjčovna Rozdělov:

Pondělí a čtvrtek od 8.30-12.00 hodin a od 13.00-17.00 hodin.

Úterý a pátek od 8.30-12.00 hodin a od 13.00-14.00 hodin.

Půjčovna Švermov:

Pondělí a čtvrtek od 8.30-12.00 hodin a od 13.00-17.00 hodin.

8.30-9.00 hodin je doba vyhrazena seniorům nad 65 let.

Autor: (mv)