ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladenští strážníci řešili ukradený obojek na psa a zcizené čokolády

Úterý, 28. dubna 2020 08:00

Od minulého pátku se kladenští strážníci museli opět zabývat různými krádežemi, jako třeba ukradením obojku, který měl na sobě pes uvázaný u obchodu. Dále pak řešili zloděje čokolád a neřáda, který kradl stavební materiál z dětského hřiště.

Kladenští strážníci řešili ukradený obojek na psa a zcizené čokolády (Ilustrační foto: KL)

„V pátek odpoledne přijal operátor tísňové linky kladenských strážníků oznámení od vystrašeného majitele psa. Ten svého chlupatého miláčka přivázal u jednoho z obchodů a šel nakoupit. Po návratu zpět zjistil, že pes na místě není. Proto ihned volal strážníky. Hlídka po příjezdu na místo zjistila z kamerového záznamu obchodu, že přivázaného jezevčíka pustil z vodítka starší muž. Vodítko i s obojkem uložil do svého batohu a z místa odešel. Protože strážníci v muži poznali známou firmu, věděli kde ho hledat. Po krátké chvíli pachatele krádeže našli a předali do rukou přivolaným policistům. Jezevčík mezi tím došel domů a na svého pána čekal před domem,“ uvedla k prvnímu případu mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

„Další nenechavec dostal chuť na sladké. Proto si zašel do jednoho z obchodů, aby si něco na zub pořídil. Ale jaksi za sedm kusů tabulek čokolády zapomněl zaplatit. Poté, co prošel pokladnami bez zaplacení, byl zadržen ochrankou a předán do rukou strážníků. Muž musel čokolády vrátit a jeho přestupek proti majetku strážníci vyřešili příkazem na místě,“ sdělila k druhému případu mluvčí Purkytová a následně popsala další krádež. „Druhý milovník sladkého se pak v sobotu snažil ochrance utéct. Za svůj sportovní výkon se nemusí ale vůbec stydět. Z Kročehlav doběhl až ke Sletišti, kde byl hlídkou strážníků, která zde prováděla kontrolní činnost, zadržen. Těsně za ním doběhl i pracovník ochranky. Muž odcizil několik kusů čokoládových tyčinek a Kinder vajíček. I jeho počínání hlídka vyřešila příkazem na místě a odcizené cukrovinky byly vráceny obchodu,“ uzavřela ke krádežím čokolád Alena Purkytová.

„V pondělí dopoledne se rozhodl jeden z obyvatel zahrádkářské kolonie Podprůhon zkrášlit svou zahrádku. Proto si dojel s kolečkem pro materiál, kterým vysypával chodníček ke své chatce. Jenže kačírek, který k tomuto účelu použil, nebyl jeho! Ten sebral z nedalekého dětského hřiště. Na jeho počínání strážníky upozornili občané. Hlídka muže vyzvala k prokázání totožnosti a k vrácení materiálu na své místo. I jeho přestupek proti majetku strážníci vyřešili příkazem na místě,“ řekla k poslednímu případu mluvčí Alena Purkytová.

Autor: (red)