ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Jaké sportovní úspěchy přinesla předčasně ukončená sezona?

Úterý, 28. dubna 2020 07:10

Věřili jsme, že touto dobou už vám budeme zvěstovat, že největším úspěchem této sezony je vysněný postup A-týmu do superligy. Vyšší koronavirová moc rozhodla jinak, a tak se „plnění“ minimálně o rok odkládá, stejně tak touha juniorů po ligové medaili. Přesto i v nedohrané sezoně zaznamenali Kanonýři řadu týmových a individuálních úspěchů.

Jaké sportovní úspěchy přinesla předčasně ukončená sezona? (Foto: Kanonýři Kladno)

Naše A mužstvo se dostalo až do čtvrtfinále Poháru Českého florbalu, kde po velmi důstojném vystoupení prohrálo s Mladou Boleslaví, pozdějším vítězem celé soutěže a momentálně i nejlepším českým klubem.

Mimochodem tento zápas se později dohrával před Komisí soutěží a ženského florbalu a Boleslav obdržela pokutu 15 tisíc korun, protože do duelu nasadila i Mikuláše Komárka. To však bylo v rozporu s pravidly, neboť tento hráč už v předchozím průběhu Poháru Českého florbalu nastoupil za Tatran Střešovice. Výsledek utkání však byl ponechán.

Muže mohli o pár měsíců později „pomstít“ junioři, které rovněž ve čtvrtfinále KB ligy čekala Mladá Boleslav, ovšem k sérii už kvůli ukončení všech florbalových soutěží nedošlo. Už samotný postup do něj je ale největším úspěchem této kategorie v historii klubu. A rozhodně nebyl v sezoně ojedinělým: hned čtveřice mladých Kanonýrů (Matyáš Bachmaier, Filip Molhanec, Vojtěch Novák a Jakub Bohuslávek) se objevila v juniorské reprezentaci. A před některými z nich zůstává velká výzva, aby se objevili i ve finálním výběru, který příští rok v květnu bude na mistrovství světa v Brně obhajovat zlaté medaile.

Že má Kladno v této kategorii výjimečné jedince dokazuje i triumf dorostenců Středočeského kraje na turnaji regionálních výběrů v Ostravě. V něm se objevili Matyáš Bachmaier, Filip Molhanec, Matěj Vencl, Dominik Prudil a Hugo Hübner, navíc tým po celou dobu podporoval i zraněný Jakub Bohuslávek. „Ti hráči, kteří se na vítězství podíleli, jsou klíčoví v dorostu i juniorech a turnaj se na nich pozitivně projevil. Dodal jim další chuť do florbalu a cítím z nich ještě větší zápal něco s Kladnem dokázat. Úspěch pro ně nebyl uspokojením, že by si řekli, máme splněno, ale nakoplo je to správným směrem do zbytku sezony,“ všiml si kouč juniorů Jan Buk.

On sám je společně s kolegou Stanislavem Minářem podepsán pod další úspěch, kterým byl bronz Středočeského kraje na turnaji regionálních výběrů starších žáků. V týmu navíc hrála pětice Kanonýrů – Martin Procházka, Petr Krejčík, Matěj Čika, Jakub Šolle a Ferdinand Tomášek.

Autor: Robert Sára