ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Od pondělí se dostanete do Zooparku na on-line vstupenku

Pondělí, 27. dubna 2020 07:00

Zoopark Zájezd, který citelně pocítil přísná vládní opatření, v pondělí otevřel své brány pro návštěvníky. Provoz bude zatím fungovat v omezené míře. Vstup bude možný jen lidem, kteří si zakoupí vstup on-line.

Od pondělí se dostanete do Zooparku na on-line vstupenku (Foto: KL)

Dle nového usnesení vlády mohl Zoopark Zájezd konečně otevřít všechny své venkovní prostory a výběhy. Ovšem vnitřní pavilony i nadále zůstávají zavřené. Za přísných hygienických podmínek bude probíhat i prodej občerstvení. Vstupenky je zapotřebí zakoupit on-line. Na místě se budete moci prokázat i QR kódem. Otevřeno bude od pondělí do neděle, a to v čase od 9 do 18 hodin.

„Studujeme detaily vládního nařízení. Prodej vstupenek pouze online a ne na místě, ale zároveň je možnost v zoo prodávat suvenýry. Vstup bude možný jen 150 osobám na hektar areálu na celý den, takže když všichni přijdou dopoledne, zoo bude po zbytek dne prázdná. Ne všichni mají chytré mobily, a jestli k nám přijede dědeček s vnoučaty, co budeme moci udělat? U vstupu do zoo budeme prodávat pití a kontrolovat platnost kódu, ale dát vám za peníze zároveň i vstupenku nelze,“ uvedl pro Kladenské listy Daniel Koleška ze Zooparku Zájezd.

Rodinná zoo Zoopark Zájezd je na stejnojmenné malé vesnici mezi Kladnem a Prahou, hned vedle Okoře. Chovají tam přes 100 druhů exotických a domácích zvířat. Těšit se můžete na šest druhů lemurů a drápkaté opičky, velbloudici Áju, lamy, surikaty, karakaly, rysy ostrovidy včetně známého Blonďáka, i na jedinečnou expozici Terária s největší veřejně přístupnou kolekcí chameleonů na světě. Nejen pro děti zde májí otevřený kontaktní koutek s domácími zvířaty včetně Ušákova s největším druhem králíků na světě.

Autor: (mv)