ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V důsledku covid krize dělají některá města škrty v rozpočtech

Pondělí, 27. dubna 2020 07:10

Covid krize nutí některá města na Kladensku dělat škrty ve svých rozpočtech. Rozjeté investiční akce se dokončí, ale některé, teprve připravované, ani nezačnou. Nejvíce to pocítí kultura, společenské a sportovní akce.

V důsledku covid krize dělají některá města škrty v rozpočtech (Ilustrační foto: KL)

Ve Velvarech se ke covid krizi postavili tak, že odpustili podnikatelům a doktorům městské nájmy. Některé připravované investiční akce chtějí zadat místním firmám. Vybudovat by chtěli i kanalizaci na Bučině a pokračovat by měla také rekonstrukce multifunkčního sálu v bývalém místním hotelu. Z kulturních akcí pro letošek zatím odpadá tradiční hasičská soutěž Dědkiáda.

Unhošť pokračuje v intenzifikaci čistírny odpadních vod a dokončuje čerpací stanici odpadních vod Nouzov. Odložena nebude ani přístavba mateřské školy. Zrušené jsou zatím akce jako Jarní maratón, Festival barev nebo Dětský den. 

V Buštěhradě zatím větší škrty v rozpočtu zastupitelé nedělají. I přes to ho ale chtějí posílit prodejem pozemků. V současné době je pouze pozastaveno budování nových prostorů pro úřad v areálu zámku. Naopak rekonstrukce mateřské školy nebo výsadba zeleně v extravilánu se určitě uskuteční. Stejně tak chtějí buštěhradští dokončit cyklostezku a napojení na vodovod ve čtvrti Bouchalka.

Pro Smečenské je klíčovou investicí dokončení výstavby školní jídelny. Ta by měla své první strávníky přivítat letos v září. Covid krize však udělala škrty v kultuře. Zrušen je zatím varhaní festival, oslavy svátku dětí nebo rodeo na ranči. Ani oblíbená červencová Anenská pouť zatím nedostala zelenou.

Ve Stochově se pouští pouze do investičních akcí, které jsou vázány smlouvou a dotací. U dalších projektů dokončí pouze přípravnou fázi, ale soutěžit je zatím nebudou. Jedná se například o opravu chodníků a silnic. Ze společenských akcí se ve Stochově neuskuteční Mistrovství ČR mažoretek, Stochovské kulturní léto ani 1. ročník setkání Veteráni bez motoru.

Autor: (mv)