ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V blízkosti kladenského Václaváku vznikne komunitní zahrada

Pondělí, 27. dubna 2020 07:40

V Kladně vznikne místo, kde budou mít lidé možnost pěstovat lokální potraviny a setkávat se se sousedy. V rámci projektu společnosti Kaufland pod názvem Už to roste, už to klíčí vznikne nová komunitní zahrada.

V blízkosti kladenského Václaváku vznikne komunitní zahrada (Foto: KL)

Komunitní zahrada pro pěstování nejen lokálních rostlin, ale také sousedských vztahů bude vybudována v Kladně na pozemku Kauflandu, v blízkosti Václavského náměstí. Projekt komunitní zahrady bude realizován společností Kaufland a společensky prospěšného podniku Kokoza, který připravuje projekty s pozitivním dopadem na životní prostředí, komunity i jednotlivce. Společně již vybudovali dvě komunitní zahrady – v pražské Podbabě a Kutné Hoře.

„Na pozemku hned vedle Kauflandu vznikne komunitní zahrada. Místo, kde budete mít možnost pěstovat lokální potraviny, sousedské vztahy a přenést uzavřený cyklus jídla do praxe,“ uvádí iniciátoři projektu na svém webu.

Pro vznik komunitní zahrady nebudou vykáceny žádné stromy, pozemek se záhony bude zabezpečený plotem a zámkem, ale jak Kladenským listům sdělila Radka Pokorná ze společnosti Kokoza, bude mít možnost zahradu navštívit kdokoliv, kdo o to projeví zájem.

K tomu, abyste ke komunitnímu zahradničení mohli přidat, stačí vyplnit dotazník, který najdete ZDE:.

„Až to situace dovolí, zahájíme první práce a začneme zahradu budovat i podle vašich představ. Plánujeme také společné setkání, na kterém si povíme víc o tom, jak komunitní zahradu šlechtit a sladíme naše společná očekávání,“ zvou do projektu iniciátorky Radka Pokorná a Renata Maierl, mluvčí společnosti Kaufland.

V blízkosti kladenského Václaváku vznikne komunitní zahrada (Vizualizace: Kokoza)
V blízkosti kladenského Václaváku vznikne komunitní zahrada (Vizualizace:  Kokoza)

Autor: (kh)