Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Psí útulek Bouchalka představuje Beníka, chcete ho?

Sobota, 25. dubna 2020 09:30

Protože pejsků v útulku Bouchalka postupně neustále přibývá, připravily Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky pro své čtenáře další pokračování seriálu, ve kterém představí „hafana“, kterého si můžete adoptovat, nebo vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Beník.

Psí útulek Bouchalka představuje Beníka, chcete ho? (Foto: Psí útulek Bouchalka)

Beník je mazel, roztomilý „medvídkoidní“ neználek, který až nyní poznává svět. Je to kříženec novofundlandského psa a labradorského retrívra. Do svých sedmi let žil pouze na zahradě a nic jiného nepoznal. Je to kliďas, který se na vás přitiskne a nechá se rád drbat na bříšku. Miluje aportování a stále touží po zbytcích lidského jídla, na které byl zvyklý, ale už se i učí, co je správná bašta pro pejsky. Když přijde na hraní, umí to ještě pořádně rozbalit a blbnout jako štěně. Určitě by si zvykl i na válení na gauči a pobyt v bytě, ale bylo by to pro něj nové.

Jelikož je to velký pes, byla by pro něj zahrada ideální, ale tak, aby byl hodně času s majitelem, nechce být sám, miluje společnost. Hodí se do rodiny s většími dětmi i ke starším lidem. Procházky neznal, a tak se nejdříve bál i manipulace s obojkem, ale vše se krásně učí. Každou procházkou jde sebejistěji a dál, brzy si na něj úplně zvykne. Když se mu nechce na vodítku jít dál, stačí si dřepnout na bobek a on vás dojde. Za pohlazením by totiž šel i do horoucího pekla. Nenechá si ujít žádnou volnou rukou.

Fenečky má rád, u psů je to jak kdy, když jsou mu sympatičtí, vychází i se samci. Jiná zvířata umí akceptovat, že jsou součástí smečky a zvykne si na ně, ale chce ho to postupně naučit, kdo je kámoš a kdo ne.

Odkaz na album pejska naleznete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Jana Tichá