ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Zloděj ve Smečně ukradl zahradní ratanový nábytek

Sobota, 25. dubna 2020 10:00

Podezření z trestného činu krádeže nyní prošetřují policisté. Ve Smečně neznámý pachatel ukradl z pozemku rodinného domu v Třebichovské ulici zahradní ratanový nábytek v hodnotě 15 000 korun.

Zloděj ve Smečně ukradl zahradní ratanový nábytek (Ilustrační foto)

Ke krádeži zahradního nábytku došlo v noci z úterý 21. dubna na středu 22. dubna. Neznámý pachatel se vloupáním dostal na pozemek rodinného domu ve Smečně. Nejprve poškodil oplocení a potom se dostal na terasu domu. Odtud si pak odnesl komplet šedého ratanového nábytku, jeden stůl a dvě křesla. Majitelům tak vznikla škoda ve výši 15 000 korun.

Případ je v současné době prošetřován jako podezření z trestného činu krádeže, po pachateli policisté pátrají. Vzhledem k tomu, že se skutku dopustil v době nouzového stavu, hrozí mu za něj pobyt za mřížemi až na osm let.

„Policie vyzývá občany, kteří v tomto inkriminovaném čase v ulici Třebichovská ve Smečně mohli zaznamenat pohyb podezřelé osoby nebo podezřelého vozidla, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a svými poznatky dopomohli při dopadení pachatele,“ vzkazuje prostřednictvím Listů policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Policisté upozorňují občany, aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola a koloběžky, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky,“ dodala závěrem Šteinerová.

Autor: (kh)