ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Odstartovalo play off Esport hokejové ligy, ve kterém je i Kladno

Sobota, 25. dubna 2020 09:00

Historicky první ročník Esport hokejové ligy vstoupil do vyřazovacích bojů. Do těch se ze skvělého třetího místa probojovali i kladenští Rytíři, které reprezentuje dvojice gamerů Jaroslav Řehoř (Jarin87) a Martin Tejček (Tejkyyy). V prvním kole budou chtít zdolat oceláře z Třince.

Odstartovalo play off Esport hokejové ligy, ve kterém je i Kladno (Foto: Rytíři Kladno)

Kladenská dvojice odehraje čtvrtfinále v sobotu 25. dubna a jednoduché to mít určitě nebude. Rytíři sice v základní části Třinec porazili 9:7, jednoznačné to ale nebylo. „V základní částí jsem s MichaelemHetzem prohrál 4:5, takže osobně jako větší hrozbu beru jeho. Honzicek1992 je ale také velmi kvalitní soupeř, vím to, protože jsem se s ním mimo EHL už párkrát utkal,“ uvedl pro oficiální web Esport hokejové ligy Martin „Tejky“ Tejček.

A jak se kladenský gamer připravuje na play off? „Jelikož je specifická doba a já jsem kvůli tomu více doma, tak dávám přípravě na play-off maximum a také nevynechávám žádnou víkendovou ligu v NHL20,“ říká Tejky, který věří, že přes Třinec projde s Kladýnkem až do semifinále, ve kterém by Rytíře v případě postupu čekali gameři hrající za HC Dynamo Pardubice, tedy druhý nejlepší tým základní části.

Kromě již tradičního vysílání na twitch kanále EHL si budou moci diváci pustit souboje gamerů v play off také na O2 TV Sport. „Určitě to bude něco, co jsem ještě nezažil a jsem rád, že se takové akce mohu účastnit, když už jsem tolik času věnoval hraní NHL na PS4, které mě právě posunulo na tuto úroveň. Jsem rád, že to bude takto veřejně vysílané, protože to nás hráče a celou ligu posune zase o kousek dál,“ těší Tejkyho.

V play off se utkává osm nejlepších celků, které se společně poperou o finanční odměnu ve výši 150 000 Kč. Výhercem základní části se stal tým BK Mladá Boleslav, Rytíři skončili s pouze dvěma prohrami ze 13 zápasů třetí.

Rozpis čtvrtfinále Rytíři Kladno vs. HC Oceláři Třinec (sobota, 25. dubna):

15:30, Jaroslav „Jarin“ Řehoř – Michael „Michael Hetz“ Hetzendorfer

16:00, Martin „Tejky“ Tejček – Jan „Honzicek1992“ Buday

16:30, oba hráči Kladna – oba hráči Třince

17:00, Jaroslav „Jarin“ Řehoř – Jan „Honzicek1992“ Buday

17:30, Martin „Tejky“ Tejček – Michael „Michael Hetz“ Hetzendorfer

Autor: Lukáš Jůdl