ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Farmáři začnou s prodejem na náměstí Svobody

Pátek, 24. dubna 2020 14:52

Farmáři se již mohou vrátit do ulic Kladna, prozatím na náměstí Svobody a v současné situaci samozřejmě za dodržení hygienických opatření. Než Magistrát města Kladna vypíše nové výběrové řízení na pořadatele farmářských trhů na náměstí Starosty Pavla, mohou farmáři žádat přímo radnici o zábor na náměstí Svobody a své zboží nabídnout veřejnosti.

Ilustrační foto: MMK

Původní výběrové řízení na zajištění farmářských trhů na námměstí Starosty Pavla bylo vyhlášeno těsně před nouzovým stavem a žádný zájemce o jejich pořádání se nepřihlásil. Radnice aktuálně připravuje nové výběrové řízení, ale do té doby se mohou drobní prodejci své zboží prodávat na náměstí Svobody. Vedení města se jim rozhodlo maximálně vyjít vstříc, a tak mohou o prostor pro svůj stánek zažádat přímo na Odboru dopravy a služeb, které jim za drobný poplatek udělí zábor plochy.

Prodejci musí dodržet platná hygienická opatření, tedy odstup mezi jednotlivými stánky, dodržovat hygienická opatření v podobě nošení roušek nebo jiné ochrany obličeje, zajištění jednorázových rukavic, desinfekce a pokud možno umožnit bezkontaktní platbu kartou.

Kontakt na Odbor dopravy a služeb:

–        Pavel Joukl: pavel.joukl@mestokladno.cz, tel: 312 604 337

–        Lenka Dvořáková: lenka.dvorakova@mestokladno.cz, tel: 312604 338

Autor: Lucie Steinerová