Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na kladenských kolejích chtěl muž z Mělnicka ukončit svůj život

Pátek, 24. dubna 2020 07:30

Ve středu 22. dubna odpoledne vyrazili kladenští policisté pátrat do okolí vlakového nádraží v ulici Milady Horákové. V kolejišti totiž seděl muž, který čekal, až ho přejede vlak. Policisté mu jeho plán rozmluvili a odvedli ho do bezpečí.

Ilustrační foto: KL

O tom, že se v kolejišti nachází sedící muž, se policisté dozvěděli z anonymního oznámení. Po jeho přijetí se okamžitě vydali pátrat v okolí nádraží. V kolejišti ve směru mezi stanicí Kladno a přejezdem na Kožovu horu skutečně objevili muže, který seděl na koleji se sklopenou hlavou. Navázali s ním kontakt a ptali se, co má v úmyslu udělat.

„Muž začal policistům vysvětlovat, že čeká na vlak a tímto způsobem chce ukončit svůj život. Policejní hlídka muže vyzvala, aby tento prostor kolejiště opustil. Po dalším navázání slovního kontaktu muž s policisty odešel do bezpečného prostoru a hlídce sdělil, že vzhledem k tomu, že se v současné době nachází ve velmi tíživé životní situaci, chtěl svůj život ukončit sebepoškozením,“ informovala Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté na místo přivolali záchrannou službu, která pak jednatřicetiletého muže z Mělnicka převezla na vyšetření do kladenské nemocnice. Ještě ve večerních hodinách byl potom transportován do psychiatrické léčebny.

„Na základě všímavosti občana, který anonymně oznámil sedícího muže v kolejišti na policejní linku 158  a profesionálního přístupu policistů oddělení hlídkové služby, se podařilo muže včas vypátrat. Tímto společným jednáním byl jednatřicetiletému muži zachráněn život,“ dodala Šteinerová.

Autor: (kh)