Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci zadrželi hledané osoby i řidiče se zákazem řízení

Čtvrtek, 23. dubna 2020 07:50

Strážníci kladenské městské policie zadrželi v uplynulých dnech hned tři osoby, které byly předány do rukou státní policie. Dvě z nich byly v pátrání a třetí z nich byl řidič, který neměl za volantem co pohledávat.

Kladenští strážníci zadrželi hledané osoby i řidiče se zákazem řízení (Foto: MP Kladno)

První zadrženou osobou, kterou měla v hledáčku Policie České republiky, byla sedmadvacetiletá žena. Tu strážníci zadrželi v ulici Generála Klapálka. Dalším hledaným byl třiadvacetiletý mladík. Toho hlídka městské policie zadržela v centru Kladna. Oba dva si pak převzala policie k dalšímu šetření.

Třetí zadrženou osobou byl řidič, který měl platný zákaz řízení od roku 2013. Na tísňovou linku strážníků se obrátila žena, která je informovala, že Nučickou ulicí opakovaně projíždí auto v protisměru, údajně to vypadalo, že se tam nejspíš někdo učí řídit. Jakmile hlídka strážníků dorazila na místo, setkala se v jednosměrné ulici s udaným vozidlem.

„Jeho řidič při spatření hlídky ihned zastavil a hbitě přelezl na zadní sedadlo, což strážníky pobavilo. Po výzvě hlídky k předložení dokladů, potřebných k řízení vozidla, předal muž ke kontrole pouze svůj občanský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Hlídka lustrací řidiče zjistila, že má od roku 2013 své řidičské oprávnění blokováno. Na místo proto byla přivolána policie, která si řidiče převzala k dalšímu šetření,“ popsala případ mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Autor: (kh)