ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Maskovaní Rytíři v rouškách se mohli konečně sejít. Trénují ve skupinkách, podívejte se na video!

Středa, 22. dubna 2020 07:40

Vláda České republiky povolila s určitými pravidly od pondělí 20. dubna tréninky profesionálních sportovců. Toho využili i kladenští Rytíři, kteří se tak poprvé sešli a společně si zatrénovali. Zatím jen ve venku a v malých skupinkách.19. dubna 2019 slavili Rytíři postup do extraligy. O rok a den později, tedy 20. dubna 2020, začali po sezoně 2019/20 opět trénovat, avšak opět na zápasy v Chance lize. „První tým se mohl díky uvolňování vládních opatření konečně sejít. Dodržuje však stanovená pravidla, která umožňují profesionálním sportovcům opět trénovat. Tým je rozdělen do menších skupin a dodržuje stanovené dvoumetrové odstupy. Mnozí trénují v rouškách, někteří však využívají možnosti ochranu úst během tréninku na obličeji nemít,“ říká mluvčí klubu Lukáš Jůdl.

Úvodního venkovního tréninku se pod dohledem kondičního trenéra Michaela Obrtela i trojice Čermák, Lidický, Kregl zúčastnila pětice hráčů, která má podepsanou smlouvu. Jedná se o brankáře Adama Brízgalu, obránce Martina Kehara a útočníky Jakuba Hajného, Štěpána Bláhu a Vítězslava Bílka. Trénovali však i další známé tváře. „Jsou to hráči, kteří mají do konce dubna platnou smlouvu a my s nimi jednáme o jejím možném prodloužení,“ uvedl trenér a sportovní manažer Rytířů David Čermák. Na mysli měl třeba Antonína Melku, Matyáše Zelingra či Josefa Zajíce mladšího.

Kladno však stále čeká na to, jak se situace okolo pandemie koronaviru, kvůli které se ještě stále nemohou pořádat sportovní akce, vyvine. „Ta situace vůbec není jednoduchá. Nejen pro nás, ale i další kluby. Zatím počítáme s tím, že soutěž začneme v řádném termínu, ale to se pochopitelně může změnit. V tuto chvíli však není jasné, jaký bude systém jednotlivých soutěží. Nikdo neví, jestli bude baráž, přímý sestup/postup, něco jiného. To je pro nás důležité s ohledem na skládání kádru a my s tím teď nemůžeme pracovat,“ mrzí Čermáka.

Vedení klubu s některými hráči jedná. Vzhledem k okolnostem se však trh s hráči bude letos vyvíjet jinak než obvykle, a na to chtějí Rytíři případně reagovat. „Myslím, že současná krize zasáhne i mnohá extraligová mužstva, která budou nejspíš nucena propouštět hráče. Tím se také změní trh s hráči a my budeme sledovat, co bude moci nabídnout a případně na to reagovat. Důležitým faktorem bude ale pochopitelně ekonomická situace. Na Kladně nikdy nehráli hráči, na které by klub neměl. Klub si vždy zakládal na tom, že je schopný všem hráčům zaplatit, a tak to bude i teď,“ dodává Čermák. Dál mohou napovědět až dny po 30. dubnu, kdy hráčům v Evropě končí kontrakty.

Autor: Rytíři Kladno