ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V Kladně se chtěl muž oběsit, policisté mu zachránili život

Středa, 22. dubna 2020 07:10

Mladý muž v pondělí 20. dubna hodlal skoncovat se svým životem, osudným se mu měl stát provaz, na kterém se chtěl oběsit na větvi stromu v lese poblíž kladenského Sletiště. Všímavý občan však jeho úmysl nahlásil na policejní linku. Na udané místo se tak okamžitě vydali jak policisté, tak i záchranáři. Naštěstí přijeli včas.

V Kladně se chtěl muž oběsit, policisté mu zachránili život (Ilustrační foto: KL)

Jako první na místo dorazila hlídka policistů a ihned se vydala propátrat ta místa, kde byl muž s provazem v ruce naposledy spatřen. Nikoho však nenašli, tak se přesunuli pátrat v lese směrem na Velkou Dobrou, kde byl jinou svědkyní také zahlédnut.

Po chvíli spatřili policisté muže odpovídajícího popisu, jak se skrývá mezi stromy. Ten se ale dal na útěk a chtěl se schovat v hustém lesním porostu. Hlídka ho však dostihla a připravené lano se smyčkou mu odebrala.

„Muž se choval velmi apaticky a odmítal s policejní hlídkou komunikovat,“ popisuje situaci policejní mluvčí Jana Šteinerová a pokračuje: „Následně muž uvedl, že měl vážný úmysl spáchat sebevraždu, neboť se nachází v tíživé finanční a rodinné situaci a stále opakoval, že chce pustit a jít pryč.“  

Pětadvacetiletého muže si do péče převzala posádka záchranné služby a odvezla ho do kladenské nemocnice, kde byl po ošetření umístěn na expektačním pokoji. Tam ho nadále střežila policejní hlídka. Ve večerních hodinách byl pak eskortován do psychiatrické léčebny.

„Na základě všímavosti občanů a profesionálního přístupu policistů byl muž vypátrán. Tímto společným a včasným jednáním byl pětadvacetiletému muži z Kladna zachráněn život,“ dodává závěrem Šteinerová.

Autor: (kh)