ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Podepsaný je další Rytíř. Smlouvu s Kladnem prodloužil Vítězslav Bílek!

Úterý, 21. dubna 2020 07:20

Po čtveřici Kehar, Brízgala, Hajný a Štěpán Bláha je podepsaný další Rytíř. Smlouvu s kladenským klubem prodloužil útočník Vítězslav Bílek.

Podepsaný je další Rytíř. Smlouvu s Kladnem prodloužil Vítězslav Bílek! (Foto: Josef Poláček)

Vítězslav Bílek se vrátil do Kladna po třech letech, a to v průběhu uplynulé sezony, kterou začal v německém Rosenheimu. Poté si v dresu s rytířem na prsou zapsal 19 extraligových startů, díky čemuž překonal hranici 500 odehraných ligových zápasů za Kladno (v tomto ohledu se stal teprve osmnáctým hokejistou, kterému se to v historii podařilo). V sezoně 2019/20 střídavě nastupoval i v Chance lize za pražskou Slavii – za 17 utkání zaznamenal 17 kanadských bodů.

„Jsem moc rád, že na Kladně budu pokračovat. Je mi přeci jen už 37 let, přál jsem si dohrát tu kariéru na domácí půdě, tedy u Rytířů,“ říká Bílek, kterého tak nejspíš čekají poslední sezony. Přesto má stále co nabídnout. „Cítím se skvěle,“ usmívá se forvard, který vždy patřil mezi velmi produktivní hráče. V tomto ohledu se mu povedla zejména sezona 2015/16, kdy po boku Davida Stacha skončil v kanadském bodování druhé nejvyšší české soutěže třetí díky velmi solidním 70 bodům.

„Stále mě mrzí, že se spadlo, že Kladno přišlo o extraligu. I první liga má však co nabídnout a já věřím, že se nám podaří do extraligy zase postoupit,“ pokračuje zkušenostmi ostřílený útočník, jenž si v minulosti zahrál vedle tuzemských soutěží i finskou, kazašskou či slovenskou ligu. „S postupem věku je více a více důležité se udržovat. Dbám i na správnou regeneraci a vím, že pokud chci sport dělat na vrcholové úrovni, musím k tomu i dostatečně kvalitně přistupovat,“ zdůrazňuje Bílek, který trénoval i doma během karantény.

A jak ještě trávil volno během dní, kdy se kvůli opatřením způsobeným pandemií koronaviru téměř nic nemohlo? „Dělal jsem věci na baráku, který nemám zrovna nejmenší. Hodně jsem pracoval na zahradě a na bazénu. Šlo o takové ty běžně věci, které se musí udělat po zimě, a to zabere hodně času,“ dodává Bílek, který na Kladně přidá už svou třináctou sezonu mezi muži.

Statistiky Vítězslava Bílka:

.

Autor: Lukáš Jůdl