Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Odbor pro zbraně od pondělí obnovuje svou činnost

Pondělí, 20. dubna 2020 07:30

V návaznosti na uvolňování restrikcí vlády České republiky bude od pondělí 20. dubna obnovena činnost také na Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál ve stejném rozsahu jako před vyhlášením nouzového stavu. Je ale potřeba se vždy předem objednat na konkrétní termín.  

Odbor pro zbraně od pondělí obnovuje svou činnost (Ilustrační foto: KL)

Občané od dnešního dne mohou fyzicky navštěvovat pobočky Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál. Na základě rozhodnutí vlády České republiky se totiž začínají někeré restrikce rozvolňovat. I nadále však všichni musí dodržovat krizová opatření a dbát na zvýšenou hygienu.

„Abychom eliminovali šíření nákazy novým typem koronaviru a současně dodržovali krizová vládní opatření, přistoupili jsme k objednávacímu systému. Žádáme občany, aby vždy nejprve telefonicky kontaktovali příslušné pracoviště ‚zbraní‛, kdy budou následně objednáni na určitý den i čas (v rozmezí od 8:00 do 17:00 hodin – pouze v půl a celou hodinu) k vyřízení své záležitosti,“ říká Vlasta Suchánková z Krajského ředitelství Policie České republiky.  

Na kladenský odbor zbraní můžete k objednání využít i online systém, který je upravený tak, že klient se může objednat vždy pouze na celou hodinu. Ti, kteří se budou objednávat telefonicky, pak vždy obdrží termín v půl. Opatření je zavedeno proto, aby nedocházelo ke kumulaci zvýšeného počtu osob.

„I nadále jsou ale v platnosti krizová opatření související s nouzovým stavem, žádáme tedy občany, aby  při návštěvě poboček Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál tato opatření dodržovali a respektovali, tedy zejména: používali ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa), dodržovali dvoumetrové rozestupy, používali dezinfekční prostředky rozmístěné na stojanech v prostorách pro klienty, upozorňuje závěrem Suchánková.

Autor: (kh)