ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladenští strážníci uklidili vozovku, zachránili psa a pomohli ženě na nohy

Pondělí, 20. dubna 2020 07:40

Strážníci v uplynulém týdnu řešili nejen to, že se po městě pohybují skupiny osob bez ochrany dýchacích cest, ale také uklízeli znečištěnou vozovku, zachraňovali psa z výtahu a pomohli na nohy ženě, která doma upadla a nemohla se sama zvednout.  

Kladenští strážníci uklidili vozovku, zachránili psa a pomohli ženě na nohy (Foto: MK Kladno)

„V úterý večer oznámil muž z Vrapic, že z projíždějícího nákladního vozidla se vysypala část nákladu na vozovku. Hlína s kamením tak ohrozila bezpečnost silničního provozu. Původce znečištění byl neznámý, a protože nebylo možné zajistit úklid vozovky firmou, chopili se strážníci společně s oznamovatelem košťat a lopat a stometrový úsek zametli a poztrácený materiál odklidili stranou. Odvoz zeminy a kamení pak druhý den zajistili pracovníci společnosti AVE Kladno,“ popsala první případ mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

„Ve čtvrtek večer oznámila ochranka jednoho z kladenských supermarketů, že jim ve vestibulu obchodu zůstal uvázaný pes. Hlídka přijela na místo a z kamerového záznamu obchodu zjistila, že psa zde uvázala žena, která šla nakupovat a při odchodu zřejmě na psa zapomněla. Strážníci vystrašenou fenku naložili do služebního vozidla a chtěli jí převézt do odchytových kotců, to ale už žena doma zjistila, že jí pes chybí a kontaktovala strážníky. Ti se vrátili a psa ženě předali,“ uvedla k dalšímu případu mluvčí Purkytová.

„Ve čtvrtek krátce po desáté hodině večerní požádal o pomoc strážníky Městské policie Kladno muž, kterému v bytě upadla maminka v koupelně. On ji sám ale nedokázal zvednout. Na místo ihned vyjeli strážníci a ženě pomohli zpět na nohy. Celý pád se obešel bez zranění a s přáním hezkého zbytku dne hlídka místo opustila,“ vysvětlila poslední případ Alena Purkytová.

Kladenští strážníci uklidili vozovku, zachránili psa a pomohli ženě na nohy (Foto: MK Kladno)
Kladenští strážníci uklidili vozovku, zachránili psa a pomohli ženě na nohy (Foto: MK Kladno)

Autor: (red)