ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V Tuchlovicích odcizil zloděj elektro kolo, škoda je 30 tisíc

Pondělí, 20. dubna 2020 08:00

Buďte ve střehu a nedávejte zlodějům šanci vás okrást. Majetek si pořádně zabezpečte, radí celoročně policisté. Tím se ovšem neřídili obyvatelé rodinného domu v Tuchlovicích. Na zahradě nechali volně odstavené elektro kolo i s příslušenstvím. Přišli o něj.

V Tuchlovicích odcizil zloděj elektro kolo, škoda je 30 tisíc (Ilustrační foto: eccobi.com)

„Dosud neznámý pachatel nejprve překonal betonový plot o výšce necelé dva metry a poté neoprávněně vnikl na pozemek u rodinného domu v ulici Nádražní v Tuchlovicích. Zloděj se následně zmocnil zde volně postaveného elektro kola značky Cross v hodnotě 28 000 korun. Dále byla odcizena k tomuto kolu nabíječka a taktéž nabíječka k druhému elektro kolu značky Leader fox,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a vzhledem k tomu, že se pachatel tohoto skutku dopustil v době nouzového stavu, hrozí mu za to trest odnětí svobody ve výši osmi let.

„K případu došlo v době od 20.00 hodin 15. dubna do 08.00 hodin dne následujícího. Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události, kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se poblíž rodinného domu v Nádražní ulici v Tuchlovicích. Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, který elektro kolo s příslušenstvím odcizil, sdělte na bezplatnou linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu,“ vyzvala mluvčí Šteinerová.

Autor: (mv)