ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladenští policisté zadrželi dva zloděje přímo při krádeži v domě

Neděle, 19. dubna 2020 10:30

Ve stylu Policie v akci se nesl případ dvou zlodějů, kteří si ke svému lupu vyhlédli rodinný dům v Dřetovicích. Hlídka je vysledovala a na místě činu zpacifikovala a zatkla. Pachatelé skončili za mřížemi.

Kladenští policisté zadrželi dva zloděje přímo při krádeži v domě (Ilustrační foto: KL)

Dva recidivisté z Mělnicka si vyhlédli ke svému obohacení rodinný dům v Dřetovicích na Kladensku. Ovšem zřejmě nepočítali s tím, že se uvnitř nachází majitel, který na místo zavolal policisty. „Po příjezdu do obce se policejní hlídky spojily s oznamovatelem a provedly prvotní úkony. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že dvě osoby v tmavém oblečení prohledávaly okolí domu a snažily se vniknout dovnitř. Poté co pachatelé překonali oplocení a kovová vrata o výšce necelých dvou metrů, došlo k násilnému vloupání poškozením skleněné výplně u domu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Po vyslechnutí oznamovatele, se policejní hlídky se vydaly prohledat dům. Zaznělo několik zákonných výzev, ale na ty nikdo nereagoval. V jedné z místností policisté zaznamenali schovanou osobu, která opět nereagovala na policejní výzvu a nechtěla vystoupit ze svého úkrytu. Z těchto důvodů bylo použito donucovacích prostředků formou hmatů a chvatů a podezřelému muži ve věku čtyřiačtyřicet let byla nasazena policejní pouta. Druhého výtečníka našli policisté schovaného ve velké dřevěné skříni, která byla ve sklepě. Ovšem třiačtyřicetiletému muži se ze svého úkrytu také nechtělo. Proto hlídka opět použila donucovací prostředky a recidivistu spoutala.   

Z místa činu byli podezřelí pachatelé převezeni na policejní služebnu k provedení prvotních a procesních úkonů a následně za své protiprávní jednání byli umístěni do policejních cel.

„Kladenští policisté nyní tento případ nadále prošetřují a oba muži z okresu Mělník jsou podezřelí z trestného činu krádeže ve stádiu pokusu ve spolupachatelství, za což jim v současné době v čase nouzového stavu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až osmi let. Mladší z těchto pachatelů je ještě podezřelý z trestného činu jízdy pod vlivem návykové látky a dále z přestupku držení omamných a psychotropních látek při sobě. Oba podezřelí pachatelé byli již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzeni,“ uzavřela mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (mv)