ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Na Slánsku byl do pátrací akce nasazen policejní vrtulník

Sobota, 18. dubna 2020 10:30

Ve čtvrtek 16. dubna přijali slánští policisté na tísňové lince 158 oznámení od ženy o pohřešování svého přítele, který má sklony k sebepoškozování. Do terénu okamžitě vyjely policejní hlídky a nasazen byl i vrtulník.

Na Slánsku byl do pátrací akce nasazen policejní vrtulník

Třiapadesátiletý pohřešovaný muž bydí v obci Klobuky-Kokovice. Se svojí přítelkyní se nepohodl, a proto se rozhodl z domova odejít. Jenže žena se po chvilce začala bát o jeho zdraví i život. Moc dobře totiž věděla, že její partner má sklony k sebepoškozování. 

„Na základě oznámení vyjely policejní hlídky propátrávat obec Klobuky-Kokovice a přilehlé vesnice včetně lesních a polních porostů. V této pátrací akci byl nápomocen policejní vrtulník, který monitoroval zalesněné plochy a nepřístupný terén v okolí,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Několik minut před jednou hodinou byl pohřešovaný muž vypátrán nedaleko obce Neprobylice. Pohřešovaný nebyl zraněn, ale byl arogantní a nechtěl s policejní hlídkou spolupracovat a neustále trval na odchodu do Kladna. Policisté muže zpacifikovali a vzhledem k jeho nepřirozenému jednání byla na místo přivolána i posádka zdravotníků. Pátrací akce byla ukončena a na základě vyšetření byl poté muž převezen do jedné z psychiatrických léčeben,“ uzavřela Jana Šteinerová.

Autor: (mv)