ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V Horním Bezděkově ukradl zloděj jízdní kola za 41 tisíc

Sobota, 18. dubna 2020 10:00

Teplé počasí, které v těchto dnech na našem území panuje, láká k výletům do přírody. Mnozí k tomu využívají svá jízdní kola. Ovšem tento druh rekreačního sportu si letos zřejmě moc neužijí dvě rodiny z Horního Bezděkova. Ty zloděj o jejich bicykly připravil a napáchal jim škodu za 43 tisíc korun.

V Horním Bezděkově ukradl zloděj jízdní kola za 41 tisíc (Ilustrační foto: KL)

Policisté z Unhoště pátrají po zloději, který se neštítil ukrást dvěma rodinám jejich jízdní kola, které měly uschovány na pozemku rodinných domů. V jednom případě se škoda vyšplhala na 27 tisíc, v tom druhém, na 16 tisícovek. Pachateli za tento skutek nyní hrozí až osmiletý žalář.

„Neznámý pachatel vnikl v době od 18 00 hodin dne 11. dubna do 11.50 hodin dne 12. dubna na oplocený pozemek u rodinného domu v ulici Severní v obci Horní Bezděkov. Poté bez užití násilí z neuzamčeného zahradního domku, který je součástí tohoto oploceného pozemku a nachází se v prostoru za domem, odcizil pánské jízdní kolo značky Author Vision v hodnotě 25 000 korun a dále zde odcizil cyklistickou přilbu značky Giro ve výši dvou tisíc korun,“ řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová a dodala: „Pachatel následně tento pozemek opustil a přemístil se k sousednímu domu, kde překonal oplocení o výšce necelé dva metry a volně se pohyboval po pozemku. Zde si vyhlédl garáž navazující na rodinný dům, ze které odcizil volně opřené dámské jízdní kolo značky Canyon Grand Canyon AL v hodnotě 16 000 korun.“

Autor: (mv)