ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Od pondělí se do autobusů bude nastupovat i předními dveřmi

Pátek, 17. dubna 2020 07:30

Od pondělí 20. dubna bude na základě rozhodnutí Krizového štábu Středočeského kraje obnoveno odbavování cestujících předními dveřmi v autobusové dopravě.

Od pondělí se do autobusů bude nastupovat i předními dveřmi (Ilustrační foto: KL)

Kraj v této souvislosti vyzývá cestující, aby s ohledem na oboustrannou ochranu nadále využívali a preferovali co nejvíce bezkontaktní platby. Krajští dopravci jsou v současné době, a to i za pomoci Středočeského kraje, již v dostatečném množství zásobováni ochrannými pomůckami a desinfekcí.

Čtěte také:

Soutěžte s Kladenskými listy o pět stokorun

Nastupování a odbavování předními dveřmi potvrdil i ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa. „My jsme řidičům připravili balíček, který obsahuje roušky, rukavice, vitamíny, desinfekci a respirátor. Snažíme se tím chránit nejenom řidiče, ale samozřejmě i cestující. V některých autobusech máme již oddělen prostor pro řidiče a cestující. Budeme na cestující apelovat, aby do předního prostoru, kde se budou odbavovat nebo nastupovat, dodržovali bezpečnostní vzdálenost a do autobusu vstupovali, až když předchozí bude odbaven,“ uvedl pro Kladenské listy Ludomír Landa.  

Autor: (red)