ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V Kladenské nemocnici se začne obnovovat provoz v odborných ambulancích

Čtvrtek, 16. dubna 2020 07:30

Oblastní nemocnice Kladno neeviduje dosud nikoho z nemocničního personálu s nákazou novým typem koronaviru. Hospitalizován je v ní jeden pacient s diagnózou covid-19, další pacienti čekají na výsledky testování. V karanténě byli v úterý 14. dubna pouze čtyři zaměstnanci. Nemocnice se chystá obnovit provoz odborných ambulancí.

V Kladenské nemocnici se začne obnovovat provoz v odborných ambulancích (Foto: KL)

Nedostatek personálu kvůli pandemii koronaviru se kladenské nemocnice zatím netýká, přesto bylo nutné omezit její provoz, a to z důvodu nutnosti lůžek vyhrazených pro případnou léčbu pacientů s nákazou koronavirem. V Kladně je hospitalizovaný jeden pacient, u kterého je nákaza prokázána, dalších sedm pacientů čeká na výsledky testování. K úterku hlásila nemocnice čtyři zaměstnance, kteří jsou v karanténě, a to většinou z důvodu nákazy prokázané u člena rodiny.

Na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví omezila v polovině března kladenská nemocnice plánované zákroky. V úterý 14. dubna však vláda rozhodla, že i nemocnice mohou postupně obnovovat běžnou péči o své pacienty. Například nemocnice ve Slaném začne obnovovat provoz odborných ambulancí v pondělí 20. dubna a současně začne opět provádět rentgenové, ultrazvukové i CT vyšetření.

Čtěte také:

Soutěžte s Kladenskými listy o pět stokorun

Všechny krajské oblastní nemocnice ve Středočeském kraji jsou v současnosti dobře zásobeny ochrannými pomůckami.

Autor: (kh)