ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladenští strážníci zažili krušné Velikonoce

Středa, 15. dubna 2020 08:00

Na dvacet případů porušení vládních nařízení a vyhlášek města řešili o velikonočním víkendu kladenští strážníci. Lidé se po městě pohybovali ve skupinách a někdy i bez roušek. Někteří jedinci byli řešeni dokonce opakovaně a jejich prohřešky tak městští policisté předali k dořešení správnímu orgánu.

Kladenští strážníci zažili krušné Velikonoce (Ilustrační foto: MP Kladno)

Velmi častý prohřešek, který strážníci v Kladně zaznamenali, byly skupiny osob, které se pohybovaly po městě, někteří lidé dokonce bez roušek. Několik osob si také myslelo, že v době nouzového stavu neplatí vyhlášky a nařízení měst a obcí a na veřejných místech holdovali alkoholu. Jejich přestupky hlídky většinou vyřešily na místě v příkazním řízení.

Problémy v Kladně způsobovali také řidiči. Například mladík, kterého hlídka zastavila v ulici Vrchlického proto, že se dopustil hned několika dopravních přestupků. Ke kontrole ale předložil pouze osvědčení o registraci vozidla se slovy, že řidičský průkaz vůbec nevlastní. Strážníci však lustrací zjistili něco jiného. I řidič sám se později přiznal, že za volantem vůbec nemá co pohledávat, neboť má vysloven platný zákaz řízení. „Hlídka muže vyzvala, aby setrval na místě a přivolala Policii České republiky. Celý případ si policisté převzali k dořešení,“ uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Čtěte také:

Soutěžte s Kladenskými listy o pět stokorun

Další porušení zákona řešili strážníci také v lese Na Šibenci. Tam hlídka objevila dvojici osob, která si rozdělala oheň a opékala buřty. Vzhledem k tomu, že podle zákona se oheň nesmí rozdělávat ve vzdálenosti kratší 50 metrů od lesa, předali strážníci i tento skutek k dořešení správnímu orgánu. „Oheň muž zalil několika lahvemi vody, které měl k tomuto účelu připravené, a následně hlídka, než místo opustila, provedla opětovnou kontrolu ohniště a po rozhrnutí hrabanky místo znovu prolila vodou z kanystru, který vozí strážníci ve služebním vozidle,“ dodala Alena Purkytová.

Autor: (kh)