ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Spoušť, kterou po sobě zanechali neukáznění občané, Libušín okamžitě uklidil

Středa, 15. dubna 2020 07:30

Z workoutového hřiště v Libušíně se během pár dní stala téměř skládka. Během velikonočního víkendu se tam pravděpodobně sešla parta neukázněných občanů, kteří po sobě zanechali pořádnou spoušť. Město Libušín však na problém ihned zareagovalo a během pár hodin celé místo uvedlo do původního stavu.

Spoušť, kterou po sobě zanechali neukáznění občané, Libušín okamžitě uklidil (Foto: KL)

Na workoutovém hřišti v Libušíně se v posledních dnech nejspíš začala scházet skupinka lidí, kteří se na místě baví a popíjejí alkohol. Ignorují tak vydaná vládní nařízení o zákazu shromažďovaní a povinnosti nosit roušky. Hřiště si vybrali jako strategicky dobrou lokalitu, protože jsou schovaní v ústraní. Během uplynulého víkendu si ale na místě pravděpodobně udělali velikonoční mejdan, po kterém po sobě zanechali pořádnou spoušť. Po celém hřišti se povalovaly odpadky, prázdné lahve od alkoholu a také rozbité sklo.

Pobouření občané sdíleli fotky zaneřáděného hřiště na sociální síti. Město na to ihned zareagovalo a okamžitě zjednalo nápravu. Úterního rána byly odpadky pryč a hřiště je opět čisté a uklizené.

Čtěte také:

Soutěžte s Kladenskými listy o pět stokorun

„Oslovil jsem městskou policii a poprosil jsem taky policejní oddělení Kladno – venkov, aby se na hřiště čas od času podívali, především ve večerních hodinách. Taky jsem na místo chtěl nechat instalovat betonový odpadkový koš, protože ten původní nám někdo ukradl, ale než ho budeme moci nainstalovat, nechal jsem tam dát alespoň provizorně popelnici, aby bylo kam odpadky házet,“ uvedl pro Kladenské listy starosta Libušína Vladimír Eichler a zároveň dodal, že oplocení hřiště aktuálně město nezvažuje.

Autor: (kh)