ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Halda knih do uší. Pomozte převést knížky z nakladatelství Halda do audia

Středa, 15. dubna 2020 07:50

Knihy vydané nakladatelstvím Halda si našly už tisíce čtenářů. Mezi nimi ale nejsou ti, kdo si knížky přečíst nemohou. Nevidomí, slabozrací nebo senioři. Spolek proto chce všechny výtisky převést do audio podoby. Pomoci, aby knihy byly opravdu pro všechny, můžete i vy.

Halda knih do uší. Pomozte převést knížky z nakladatelství Halda do audia

Převedení všech knih do audio podoby si vyžaduje nemalé finanční prostředky na zaplacení technického zpracování. Svým příspěvkem tak pomůžete, aby byly knihy opravdu pro všechny.

Nápad na projekt vznikl v lednu tohoto roku, kdy byl předseda Haldy Roman Hájek na besedě v kladenské pobočce Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky. „Bylo to milé povídání o různých věcech, které Halda dělá. Když jsme se začali bavit o našich knížkách, došla mi jedna věc – lidé na besedě si je sami nikdy nepřečtou. Slíbil jsem, že to napravíme. Jasně, přece proč už Halda nemá audio svých knih dávno? Tak teď je příležitost. Budeme rádi, když nás v tom podpoříte,“ říká o projektu Roman Hájek.

Čtěte také:

Soutěžte s Kladenskými listy o pět stokorun

Pomoci můžete jednoduše přispěním libovolné částky přes platební bránu ZDE.

První audio knihu začala načítat spoluzakladatelka Haldy Petra Líbová. Úvodní kapitoly nakladatelské prvotiny Mezi alembikem a spilkou o životě sládka Otakara Zachara si můžete poslechnout na Soundcloudu ZDE.

Autor: (red)