ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Učte své děti dopravní výchovu on-line, s Markétou

Úterý, 14. dubna 2020 07:00

Policie České republiky představuje webovou aplikaci, ve které si děti se svými rodiči mohou z pohodlí domova procvičovat bezpečný pohyb v dopravě a osvojovat si ji.

Učte své děti dopravní výchovu on-line, s Markétou

Aplikace vznikla v rámci populárního projektu Markétina dopravní výchova Týmu silniční bezpečnosti, se kterým Policie České republiky v dopravní výchově dlouhodobě spolupracuje. Děti mají v aplikaci na výběr z osmi okruhů, které dohromady zahrnují více než 900 testových otázek zaměřených na bezpečný pohyb v silničním provozu.

Přestože v České republice v souvislosti s opatřeními COVID-19 došlo v měsíci březnu k výraznému oslabení pracovních a společenských aktivit, statistiky dopravní nehodovosti a dění na našich silnicích příliš klidový stav nepotvrzují. Za březen 2020 došlo celkem k 6316 dopravním nehodám, což je sice o 1762 nehod méně než za stejné období v roce předchozím, ovšem počet usmrcených osob výraznější pokles nezaznamenal. Usmrceno při dopravních nehodách v březnu 2020 bylo 33 osob, což je pouze o tři osoby méně než v březnu 2019.

„Apelujeme proto na všechny účastníky silničního provozu, aby se chovali při svých cestách bezpečně, dodržovali pravidla a rychlostní limity, byli ohleduplní k současné situaci a umožnili tak dopravní policii podílet se i na dalších potřebných úkolech, které vyplývají z aktuální situace při zajišťování chodu státu,“ říká ředitel služby dopravní policie Jiří Zlý.

Markétina dopravní výchova je pravidelně připomínána veřejnosti prostřednictvím webových stránek policie. Přestože policejní preventisté nyní nemohou chodit do dětských kolektivů, práce s projektem i nově představovaná aplikace je poskytována všem školám a školským zařízením, které v souvislosti s nouzovým stavem zajišťují péči dětem příslušníků a zaměstnanců integrovaného záchranného systému.

Markétinu dopravní výchovu on-line najdete ZDE:

Autor: Zuzana Pidrmanová