ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Dopravních nehod v době nouzového stavu významně ubylo

Úterý, 14. dubna 2020 07:30

Velmi významně se na středočeských silnicích změnila dopravní situace v době vyhlášeného nouzového stavu. Počet dopravních nehod klesl o pět stovek oproti stejnému období v loňském roce. Někteří řidiči však mají problém s dodržováním rychlostních limitů.

Dopravních nehod v době nouzového stavu významně ubylo (Ilustrační foto: KL)

Dopravní policisté řešili v prvním čtvrtletí tohoto roku celkem 2 951 nehod, což je 584 nehod méně než za stejné období loni. I přesto ale při nehodách zemřelo více lidí. Počet osob, které zemřely v prvních třech měsících letošního roku při dopravní nehodě na středočeských silnicích, je 17, tedy o sedm více než loni. „V sedmi případech zemřelo za volantem sedm řidičů osobních vozidel, tři spolujezdci, čtyři chodci a tři řidiči motorek,“ uvedla Vlasta Suchánková, mluvčí Policie České republiky. Škody způsobené při nehodách jsou ve výši téměř dvou a půl milionu korun.

„Příčiny nehod zůstávají dlouhodobě totožné – u řidičů se nejvíce projevuje nepozornost, nesprávný způsob jízdy, ale i překračování rychlosti,“ říká Suchánková.

Situace na středočeských silnicích je velmi významně ovlivněna vyhlášením nouzového stavu v republice. „Na silnicích je méně aut, provoz i ve všedních dnech lze přirovnat ke dnům víkendovým, či svátkům. Tento stav se projevil také ve statistikách dopravních nehod, kterých sníženým provozem významně ubylo,“ vysvětluje Vlasta Suchánková. Do současné doby řešili dopravní policisté o téměř pět stovek dopravních nehod méně než ve stejném období v loňském roce. Při nehodách, ke kterým došlo v nouzovém stavu, zemřelo pět osob.

Nouzového stavu ale někteří řidiči i zneužívají. A to zejména nedodržováním rychlostních limitů. „Jenom za období tohoto mimořádného stavu řešili dopravní policisté přes 800 přestupků, přičemž téměř polovina z nich se týkala překročení povolené rychlosti. Přes dvě stovky těchto přestupků bude řešit příslušný správní úřad,“ ukončila Vlasta Suchánková. 

Autor: (kh)