ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladenští policisté jsou díky dobrovolníkům vybaveni rouškami

Úterý, 14. dubna 2020 07:10

Několik dobrovolníku vzalo odpovědnost do svých rukou a roušky šili nejen pro zdravotníky, ale také pro kladenské policisty. Ústenky pak kladenští ochránci zákona obdrželi také z vinařické věznice.

Kladenští policisté jsou díky dobrovolníkům vybaveni rouškami (Ilustrační foto: KL)

Mezi prvními dobrovolníky, kteří se rozhodli podat policistům pomocnou ruku, byla dvojice žen ze Slaného, další roušky v počátku epidemie potom policisté obdrželi od dvou dalších dam, z Kladna a ze Stochova. Celkem byli vybaveni necelými dvěma stovkami roušek.

Další balíky roušek obdrželi kladenští policisté v minulém týdnu. Tentokrát je šili odsouzení vězni z vinařické věznice. Na Územní odbor Policie České republiky v Kladně tak putovaly další stovky potřebných ochranných pomůcek.

Do šití ústenek se zapojily i kladenské policistky, které pro své kolegy už ušily také přes dvě stě kusů roušek.

„Na pracovníky složek Integrovaného záchranného systému při jejich náročné práci v první linii myslí mnoho lidí a pomáhají například předáním zadarmo již zmiňovaných ušitých roušek nebo dodáváním zdarma dezinfekčních prostředků, občerstvení nebo nápojů. Tato velká míra solidarity mezi lidmi v souvislosti koronavirovou nákazou jen potvrzuje, že danou situaci zvládneme společnými silami,“ říká mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

„Policisté územního odboru Kladno děkují všem občanům, kteří se chovají bezpečně a dodržují všechna vládní nařízení včetně zakrytí dýchacích cest. Díky zodpovědnému jednání a chování všech osob se podaří společně zvládnout toto nelehké období v čase nouzového stavu,“ dodala Jana Šteinerová.

Autor: (kh)