ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Za roušku podpis. A hned máte jiného dodavatele energií

Čtvrtek, 9. dubna 2020 07:30

Magistrát města Kladna důrazně varuje všechny spoluobčany před podvodnými obchodníky. Ti vám přinesou domů zdarma roušku a za její převzetí požadují podpis o předání. Když nejste pozorní, podepíšete změnu dodavatele energií, mnohdy dost nevýhodnou.

Za roušku podpis, a hned máte jiného dodavatele energií (Ilustrační foto: KL)

Hyenismus některých lidí nezná hranice. V honbě za penězi jsou schopni udělat prakticky cokoliv. V Kladně se již objevily případy, kdy k vám domů přijde člověk a nabízí roušku zdarma. Vlídně popovídá a závěrem požaduje podpis za převzetí ochranné pomůcky. Když nejste ve střehu, podepíšete úplně něco jiného. Toto se děje hlavně u seniorů.

„Objevují se obchodníci, kteří využívají i současné pandemie k nekalým praktikám. Seniorům přinesou roušku a při předání chtějí podepsat převzetí. Jenže lidé tak v dobré víře podepíší přechod k jinému dodavateli energií. Doporučujeme všem občanům, aby pečlivě kontrolovali, co podepisují. Na území celého města je zákaz podomního prodeje. V případě jakýchkoli pochybností volejte policii,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

Autor: (red)