ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V Kladně poničil vandal výtahy v panelovém domě

Čtvrtek, 9. dubna 2020 08:10

Kladenští policisté pátrají po vandalovi, který poškodil výtahy v panelovém domě v ulici Vitry. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 55 tisíc korun. Policie se obrací na veřejnost s žádostí o svědectví.

V Kladně poničil vandal výtahy v panelovém domě (Ilustrační foto: KL)

Od jedenadvacátého března mají kladenští policisté ve svém hledáčku vandala, který úmyslně poškodil tlačítkové skříně u dvou výtahů. Obyvatelům tak způsobil nemalé starosti a společenství škodu dosahující částky pětapadesáti tisíc. K činu mělo dojít mezi 14. až 16. hodinou v panelovém domě v ulici Vitry. Policisté se nyní obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po tomto výtečníkovi.

„Kladenská policie opět upozorňuje občany, aby nebyli lhostejní, a pokud poblíž svého bydliště nebo přímo v prostorách domů zjistí neznámou podezřelou osobu, byli vždy všímaví a věnovali pozornost pohybu těchto nežádoucích osob. V mnoha případech se tyto náhodně pohybující osoby v cizích prostorech dopouští trestné činnosti například vykradením sklepních kójí, vloupáním do bytů, odcizením věcí ze společných prostor nebo jejich poškození. Občané by měli věnovat zvýšenou pozornost nejen svému majetku, ale i majetku ve společném vlastnictví,“ řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci. Zároveň dávají výzvu občanům, aby poskytli informace k dopadení pachatele na tísňové lince 158 nebo na jakékoliv policejní služebně.

Autor: (mv)