ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V Zooparku Zájezd se narodila další mláďata, tentokrát lemurů a ovcí

Čtvrtek, 9. dubna 2020 08:00

Zoopark Zájezd se nachází ve složité situaci. Bez návštěvníků nejsou tolik potřebné finance. I přes to všem jeho zaměstnancům dělají radost nové přírůstky do zvířecí rodinky. V minulém týdnu se tam narodila mláďata lišek korsak. Nyní se ošetřovatelé radují z malého lemura a dvou jehňat ovce ouessantské. 

V Zooparku Zájezd se narodila další mláďata, tentokrát lemurů a jehňat (Foto: Zoopark Zájezd)

„V prvním případě se jedná o mládě lemura hnědého, jednoho z nejrozšířenějších lemurů na ostrově Madagaskar. Obývá smíšené a listnaté stromy, živí se listy a plody rostlin. Zpravidla mívá jedno mládě, občas se poštěstí i dvě,“ vysvětluje Daniel Koleška ze Zooparku Zájezd.

Dalšími přírůstky, kterými se v Zooparku nově pyšní, jsou dvě jehňata ovce ouessantské. „Ovce pocházející z francouzského ostrova Ouessant. Je to nejmenší plemeno ovce na světě dorůstající výšky zhruba 50 centimetrů a váze kolem 15 kilo,“ přiblížil Daniel Koleška.

Tato ovce je typickým býložravcem. Co do výběru potravy je nenáročná, spásá i rostliny, které ostatní hospodářská zvířata odmítají. Březost trvá pět měsíců, samice rodí obvykle jedno mládě o hmotnosti přibližně jednoho kilogramu, které kojí asi šest měsíců. Ovce žijí i s mláďaty ve stádu, jsou aktivní ve dne a jejich říje probíhá jednou do roka.

V Zooparku Zájezd se narodila další mláďata, tentokrát lemurů a jehňat (Foto: Zoopark Zájezd)

Autor: (mv)