ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V Kladně vzniká další pumptracková dráha

Středa, 8. dubna 2020 07:40

Dobrá zpráva pro cyklisty. Na cyklostezce s označením 0017 vzniká místo k zastavení. To bude určené pro vyznavače hliněných boulí. Na pumptrackové dráze budou moci jezdit všechny věkové kategorie, od batolat až po dospělé. Práce by měly být hotové začátkem května.

V Kladně vzniká další pumptracková dráha (Foto: KL)

Na začátku prosince minulého roku byla úspěšně dokončena a slavnostně otevřena pumptracková dráha na Sítné. A jelikož sklidila úspěch, nechá město vybudovat další. Tentokrát poblíž sídliště Na Vyhaslém. „Pumptracková dráha bude podél cyklotrasy 0017 v lokalitě mezi Cimrmanským a Engerthem. Stavět ji bude firma Dirty Parks,“ uvádí na svém profilu městský cyklokoordinátor Jan Hanuš.

„Dráha bude mít zhruba 300 metrů ve své délce. Její realizace by měla trvat přibližně jeden měsíc od předání stavby, což je úterý 7. dubna. Částka, kterou za zhotovení město zaplatí, je 600 tisíc korun bez DPH,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

Město žádá občany, aby dbali na zvýšenou opatrnost a toleranci při pohybu po cyklotrase. Přece jenom projíždíte stavbou.

Autor: Lucie Steinerová