ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Na Amálce měl být mejdan, provozovatel tvrdí, že šlo o inventuru

Středa, 8. dubna 2020 07:50

Původní informace od Policie České republiky hovořila o tom, že v kladenské restauraci Na Amálce nedodržují vládní nařízení, a to tím, že v provozovně bylo najednou pět lidí, kteří bez roušky popíjeli alkohol. Podle provozovatele zařízení se však jednalo o inventuru.

Na Amálce měl být mejdan, provozovatel tvrdí, že šlo o inventuru (Foto: KL)

Jedno z vládních nařízení hovoří o tom, že restaurace mají být pro veřejnost uzavřeny. Proto, když kladenští policisté projížděli noční ulicí Ke Stadionu a v restauraci Na Amálce zahlédli světlo, dostali podezření, že by se mohlo jednat o protiprávní jednání. Provozovnu zkontrolovali, vše zadokumentovali a vydali o tom tiskovou zprávu. Ta se však podle provozovatele restauračního zařízení nezakládala na pravdě.

„O žádný mejdan se nejednalo. Společně se svými zaměstnanci jsme prováděli po ukončení pracovní doby inventuru. Když se na nás policie dobývala, požádal jsem svého kolegu, aby šel otevřít. Ani ve snu by mě nenapadlo, že bychom se podle policie měli dopouštět něčeho protiprávního. A také jsem měl na vstupních dveřích pověšenou informativní ceduli o tom, že v prostorách provozovny se inventura opravdu dělá. Když jsem potom četl oficiální tiskovou zprávu, nemohl jsem uvěřit tomu, co o mé restauraci napsali, protože se to nezakládalo vůbec na pravdě. Také nevím, jak policie přišla na to, že jsme byli v podnapilém stavu, když u nás neprovedli ani dechovou zkoušku na alkohol. A už vůbec nerozumím tomu, že nás předali ke správnímu orgánu. Tak doufejme, že správní orgán bude mít rozum a dá nám za pravdu,“ uvedl pro Kladenské listy provozovatel restaurace Filip Bodnár. 

„Stojíme si za tím, co jsme v tiskové zprávě napsali,“ vzkázala do redakce Listů kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (mv)