ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V pondělí nad ránem shořel v Kladně dřevěný přístavek s osobním autem

Úterý, 7. dubna 2020 07:30

Požár přístavku dřevěné sauny byl nahlášen na tísňové lince v pondělí krátce po třetí hodině ranní. Na místo okamžitě vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči. I přes veškerou snahu se plamenům podařilo napáchat škody za čtvrt milionu korun. 

V pondělí nad ránem shořel v Kladně dřevěný přístavek s osobním autem (Foto: HZS Středočeského kraje)

„Ohnivé peklo“ si na vlastní kůži zažili obyvatelé rodinného domu v Kladně u Ostrovce. V noci jim vedle garážového stání vzplál přístavek dřevěné sauny. Společně s ním jim shořel i osobní automobil. Díky rychlé a profesionální práci hasičů se oheň nerozšířil na další objekty.   

„K požáru přístavku dřevěné sauny a garáže vyjely jednotky HZS Kladno, SDH Braškov, Hřebeč a Pchery. Ke zdolání ohně nasadili hasiči tři vodní C proudy. Krátce po půl čtvrté byla nahlášena lokalizace. Jednotky poté rozebíraly konstrukce a dohašovaly skrytá ohniska. Po páté hodině ranní byl požár zcela zlikvidován,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Vyšetřovatel stanovil jako příčinu požáru vznícení dřevěné sauny od topidla. Škoda byla vyčíslena na 250 000 korun a uchráněné hodnoty jsouce výši 100 000 korun.

Autor: (red)