ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Lidé bez domova by na Kladensku mohli na čas zmizet z ulic

Úterý, 7. dubna 2020 07:40

V Kladně i ve Slaném řeší, co s lidmi bez domova v nouzovém stavu a možnou nákazou koronavirem. Bezdomovci totiž žijí v zoufalých hygienických podmínkách a zároveň holdují alkoholu. Rozhodnutí úředníků tedy nebude jednoduché.

Lidé bez domova by na Kladensku mohli na čas zmizet z ulic (Foto: Jiří Skála)

Možná nákaza koronavirem ohrožuje také osoby bez přístřeší. jejich situaci je totiž daleko složitější a náročnější dodržování hygienických opatření. Veřejnost má nyní obavu, aby se tato skupina nestala hrozbou pro jejich okolí. Města proto musí v případě výskytu obávané infekce v této komunitě řešit neodkladně jejich izolaci.

Kladenští úředníci pracují na opatřeních, které by nakažené nebo testované bezdomovce dostalo z ulic. Intenzivně na tomto řešení spolupracují s neziskovou organizací, která v Kladně s touto skupinou obyvatel pracuje. „Cílem je zajistit prostory, hygienické zázemí a stravu pro bezdomovce, kterým je nařízena karanténa nebo jsou pozitivně testováni na koronavirus,“ potvrdila mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová a dodala: „Žádný takový případ nám není zatím znám.“

Ve Slaném zase zvažují možnost dočasného ubytování lidí bez přístřeší v nepoužívané sekci městské ubytovny Mexiko. Ovšem zároveň se obávají, aby bezdomovci dodrželi odstup od dalších lidí, kteří tam žijí trvale. Ve hře je i možnost zapůjčení mobilních buněk. Nyní se hledá vhodná lokalita, kam je umístit.

Autor: (mv)