ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

S lepším počasím se v Kladně horší morálka v dodržování vládních nařízení

Úterý, 7. dubna 2020 07:50

S vydanými vládními nařízeními jsou seznámeni všichni. Je povinnost nosit roušky a je omezený volný pohyb osob. Přímo zakázáno je shromažďovat se ve větším počtu osob. Nařízení z počátku většina lidí dodržovala. Nyní se morálka začíná horšit.

S lepším počasím se v Kladně horší morálka v dodržování vládních nařízení (Ilustrační foto: KL)

Povinnost mít mimo domov zakryté dýchací cesty kvůli šíření nového typu koronaviru platí v České republice od 19. března. Kladenští strážníci dodržování tohoto nařízení pravidelně kontrolují. V případech, kdy objeví osobu bez roušky, se snaží problém vyřešit nejdříve domluvou na místě. Ne vždy se ale setkají s úspěchem. V některých případech si lidé roušku odmítají nasadit a jsou také případy, kdy neuposlechnou ani opakovanou výzvu nebo na strážníka dokonce zaútočí.

Podle mluvčí kladenských strážníků Aleny Purkytové lidé zpočátku nařízení ve většině případů respektovali a dodržovali. S postupně se lepšícím počasím ale morálka upadá a strážníci se čím dál častěji setkávají s lidmi, kteří dýchací cesty zakryté nemají nebo se shromažďují ve skupinkách. 

Purkytová také potvrdila, že z důvodu nedodržování vládních nařízení bylo už uděleno i několik pokut a některé případy byly předány k šetření správnímu orgánu.

Autor: (kh)