ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladno dostalo od Veolie 1000 obličejových štítů

Pondělí, 6. dubna 2020 15:38

Kladno dostalo 1000 obličejových štítů od společnosti Veolia, které obratem distribuuje do kladenské nemocnice, domova pro seniory a také stomatologům a městské policii.

(Foto: MMK)

Ochranných zdravotnických pomůcek není v České republice nadbytek. Jednotlivé obce a města se tak samý snaží zajistit dodávky tohoto druhu na místa, kde je to nejvíce potřeba. Vstřícný krok a pomoc Kladnu udělala již podruhé Veolia. Ta darovala v pondělí 1000 kusů obličejových štítů. Město je přerozdělí na nejvíce potřebná místa.

Veolia Kladnu poprvé pomáhala 30. března. Primátor Kladna Dan Jiránek převzal od společnosti šek na půl milionu korun, který město věnovalo kladenské fakultě ČVUT na výrobu respirátorů a plicních ventilací.

Do pomoci se také například v minulých dnech zapojila Teplárna Kladno. V pátek 27. března dopoledne převzal primátor Kladna od generálního ředitele Teplárny Kladno Milana Prajzlera pět tisíc respirátorů. Městu je daroval Pavel Tykač, majitel skupiny Sev.en Energy, která od minulého roku vlastní kladenskou teplárnu. Respirátory byly rozděleny mezi zdravotníky, městskou policii a zaměstnance v sociálních službách i mateřských školách.

„Kladenským obvodním, dětským i lékařům specialistům jsou od minulého týdne vydávány respirátory. Lékaři, kteří si je zatím nevyzvedli, mají stále možnost. Pro více informací si mohou zavolat na telefonní číslo: 601 621 621.

Autor: (red)