Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Do participativního rozpočtu Středočeského kraje se přihlásilo 164 projektů

Neděle, 5. dubna 2020 09:30

V průběhu března se přihlásilo se svými projekty 164 občanů a institucí do tzv. participativního rozpočtu. Jde o část letošního krajského rozpočtu ve výši 50 milionů korun, o jejímž rozdělení rozhodují sami občané svým hlasováním. Přihlášené projekty mají sloužit veřejnosti a přitom by je z běžného rozpočtu obcí nebo z jiných dotačních titulů nebylo možné uskutečnit.

¨Do participativního rozpočtu Středočeského kraje se přihlásilo 164 projektů (Foto: KL)

„Vážíme si toho, že si lidé našli v tomto těžkém období čas a věnovali pár hodin a energie něčemu pozitivnímu. Děkujeme všem občanům, zastupitelům obcí a měst, členům spolků a neziskových organizací, muzeí i knihoven, kteří se zapojili,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

V následujících týdnech budou všechny projekty, které získaly, či do 15. dubna získají, základní podporu 50x “líbí se mi” na facebooku, detailně rozpracovány, aby mohly postoupit do dalšího kola. Hlasování o projektech, u nichž se splní tato základní podmínka, pak proběhne v původně plánovaném termínu, tj. od 16. května do 15. června 2020. Od července by se vítězné projekty mohly začít realizovat.

Zůstaňte s námi v kontaktu, nejlépe zde na facebookové stránce projektu MŮJ KRAJ. Projekty, které se vám líbí sdílejte se svými přáteli a dejte jim vědět, že se blíží hlasování, kde každý hlas může rozhodnout

Autor: Helena Frintová